!! İşini Güneşe Dön

You are here: Home / !! İşini Güneşe Dön

İşini Güneşe Dön

“İşini Güneşe Dön” Projesi Yeşil Düşünce Derneği tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamın Desteklenmesi (PYE-II) Hibe Programı kapsamında yürütülmektedir.

Bir yıllık projenin uzun vadeli amacı; gençlerin yenilenebilir enerji alanında girişimciliklerinin artırılması ve istihdam kapasitelerinin geliştirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda Çanakkale ve yakın çevresinde teknik liseler ve dengi okullarda bilgilendirme ve seminer programları düzenlenmesi, uygulamalı eğitim faaliyetlerinin yapılacağı Adatepe mevkiinde Pilot Enerji Merkezinin kurulması ve yenilenebilir enerji kooperatiflerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Proje destekçilerimizin katkıları ve yapılacak olan akademik araştırmalar ile yenilenebilir enerji sektörünün istihdam durumunun iyileştirilmesi için sektörel iş birliği geliştirilip lobi faaliyetlerinde bulunulması, yenilenebilir enerji sektörü ve gençler arasında iletişim ağının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

6-900x444İşini Güneşe Dön Projemiz Başladı

Çanakkale’de gençlere yenilenebilir enerji alanında iş imkânlarının önünü açacak çevreyle dost örnek bir proje başlıyor.

9 Mayıs Pazartesi günü, Çanakkale Truva Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında Yeşil Düşünce Derneği’nin “İşini Güneşe Dön” projesi hakkında bilgi verildi.

Çanakkale ve çevresindeki meslek lisesi ve dengi okullarda yapılacak bu seminer ve eğitim faaliyetleri ile gençlerin yenilenebilir enerji sektöründe girişimciliklerinin artırılması ve kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Çanakkale’deki mesleki ve teknik liseleri ziyaret ederek eğitim hakkında seminerler düzenledik. Seminer fotoğraflarına göz atmak isterseniz;